خانه » سبک زندگی » راز های موفقیت » مهمترین فواید رابطه جنسی

مهمترین فواید رابطه جنسی

مهمترین فواید رابطه جنسی,رابطه زناشویی

مهمترین فواید رابطه جنسی

رابطه جنسی فقط  به  یک  کار لذت بخش   محدود نمی شود بلکه  دارای  خواص درمانی زیادی نیز هست. شما ممکن است  در مورد فواید فیزیکی آن مانند سوزاندن کالری شنیده باشید، اما آیا می دانستید که رابطه جنسی  فواید عاطفی و روانی نیز  دارد.اکنون به چند مورد از اینها اشاره میکنیم:

کاهش استرس
مطالعات نشان می دهد که تعدادی از راه های طبیعی برای کنترل تنش وجود دارد.  دریک  تحقیق چنین متوجه شدم که افرادی که رابطه جنسی  روزانه به مدت دو هفته داشته باشند  میزان فشار خون آنها استرس را کنترل میکند . جدای از آن،  هورمون جنسی مانند اندورفین و اکسی توسین در مغز،  باعث می شودتا احساس آرامش بیشتری بدون هر گونه استرس داشته باشیم.

مهمترین فواید رابطه جنسی,رابطه زناشویی

افزایش اعتماد به نفس
رابطه جنسی و صمیمیت با اعتماد با نفس فرد در ارتباط است. رابطه جنسی باعث می شود فرد احساس بهتری نسبت به خود  داشته باشد و اعتماد به نفس خود را  افزایش می دهد.

 به عنوان یک داروی ضد افسردگی طبیعی
رابطه جنسی  نیز به عنوان یک داروی ضد افسردگی طبیعی  است که در آن هورمون اندروفین در مغز، باعث کاهش افسردگی و درد می شود

افزایش صمیمیت جنسی با همسر
داشتن رابطه جنسی  روزانه ، شما را قادر به برقراری ارتباط با شریک زندگی خود میکند.  اکسی توسین، هورمون عشق، به دوست داشتن و اعتماد به یکدیگر کمک میکند. صمیمیت بهبود یافته به نوبه خود منجر به رابطه جنسی بهتر می شود

بهبود خلق و خوی فرد
اندروفین هورمونی است که به بهبود خلق و خوی شناخته شده است. هنگامی که شما رابطه جنسی داشته باشد، این هورمون به طور طبیعی منتشر می شود، و اخلاق شما را بهتر میکند

.

منبع: دکتر سلام

بازنشر:مجله سایسون

loading...
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Copyright Saison.ir © 2015 - Allrights Reserved. سایسون