خانه » زیبایی و آرایش » اصول لاک زدن و آرایش ناخن

اصول لاک زدن و آرایش ناخن

اصول لاک زدن و آرایش ناخن

اصول لاک زدن و آرایش ناخن

در ظاهر شاید لاک زدن کار راحتی به نظر برسد اما یکسری نکات ریز در این خصوص وجود دارد که با رعایت این موارد علاوه بر این که لاک زیبایی بیشتری به ناخن هایتان میدهد بلکه دوام آن برروی ناخن هایتان هم بیشتر می شود.

مجله سایسون این نکات ویژه را در…

در ظاهر شاید لاک زدن کار راحتی به نظر برسد اما یکسری نکات ریز در این خصوص وجود دارد که با رعایت این موارد علاوه بر این که لاک زیبایی بیشتری به ناخن هایتان میدهد بلکه دوام آن برروی ناخن هایتان هم بیشتر می شود. مجله سایسون این نکات ویژه را در اختیار شما قرار می دهد.

سر ناخن های تان را سوهان بکشید. هنگام سوهان کشیدن به چند نکته دقت کنید: اول اینکه سوهان را در یک مسیر روی ناخن بکشید و حالت رفت و برگشتی نداشته باشد اما مهم ترین نکته نوع سوهان است. سراغ سوهان های فلزی نروید. نمونه های اسفنجی را بخرید. میزان سختی سوهان را هم متناسب با جنس ناخن خود انتخاب کنید.

اصول لاک زدن و آرایش ناخن

– بعد از سوهان کشی لازم است که دوباره ناخن های تان را تمیز کنید. برای این کار می توانید از یک حوله کمک بگیرید یا دوباره دست های تان را بشویید و خشک کنید.
– قبل از لاک زدن باید یک لایه پوشش پایه (base coat) روی ناخن خود بزنید. این مرحله هم به دوام لاک کمک می کند و هم مانع رنگ گرفتن سطح ناخن می شود. صبر کنید تا پایه ای که به ناخن زده اید، کاملا خشک شود.

لاک مورد نظرتان را روی ناخن بزنید. سعی کنید به گونه ای این کار را انجام بدهید که نیاز به دوبار لاک زدن نباشد چون روی هم قرار گرفتن لایه ها باعث خرابی لاک می شود.
– حداقل 5 تا 7 دقیقه صبر کنید تا لاک به طور کامل خشک شود و بعد روی آن برق ناخن یا خشک کننده بزنید. این لایه پایانی نقش مهمی در تثبیت کار دارد.

– بعد از پایان کار وخشک شدن کامل لاک، برای تقویت ناخن و پوست دور ناخن، از یک روغن طبیعی استفاده کنید. روغن زیتون و بادام انتخاب های خوبی هستند. سعی کنید این کار را به یکی از عادت های خودتان تبدیل و حداقل هفته ای دوبار انجام دهید چون موجب تقویت ناخن و پوست حساس اطراف آن می شود.

.

منبع:arayeshgari.com

آرایشگری

 

loading...
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Copyright Saison.ir © 2015 - Allrights Reserved. سایسون