خانه » پزشکی و سلامت » بیماری ها و راه های درمان » راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

فكر می‌كنید لبخند زیبایی دارید و می‌تواند از همه دل ببرد، اما نمی‌خواهید پول و وقت بگذارید و پیش دندانپزشك بروید تا آن‌ها را سفید كند. به ژل‌ها و دیگر مواد صنعتی- شیمیایی هم كه در داروخانه‌ها پیدا می‌شود، زیاد اعتماد ندارید. اما راه‌های طبیعی و خانگی وجود دارد كه هم مطمئن است و هم می‌تواند دندان های‌تان را سفید كند. این نگاهی است به بعضی از این روش ها:

مسواك زدن و نخ دندان كشیدن

حفظ بهداشت دهان روش امتحان پس داده‌ای است كه لبخند شما را دلنشین می‌كند. خمیر دندان می‌تواند لكه‌ها را از سطح دندان پاك كند. خمیردندان‌های سفید كننده هم همین كار را انجام می‌دهند، ولی تركیبات بیش تری در ساخت شان به كار رفته و قدرت این را ندارند كه دندان شما را كاملا سفید كنند.

نخ دندان كشیدن هم مواد غذایی و باكتری‌هایی كه روی دندان سفت و سخت چسبیده‌اند را می‌کند. حضور آن‌ها می‌تواند رنگ دندان‌ها را تیره كند.

راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

غرغره کردن روغن 

این تكنیك در طب آیورودا خیلی محبوب است. این نوع طب هزاران سال در هند رواج داشته است. یك قاشق غذاخوری روغن (مثل كنجد، نارگیل یا زیتون) را تا 20 دقیقه در دهان می‌چرخانید تا باكتری‌ها را بیرون بكشید. نتایج تحقیقی كه اخیرا انجام شده نشان می‌دهد، ‌استفاده از روغن نارگیل می‌تواند مانع از پوسیدگی دندان شود،‌ اما هیچ مدرك علمی وجود ندارد كه ثابت كند، باعث درخشش دندان‌ها نیز می‌شود.

جوش شیرین

اثر ساینده ملایمی دارد كه می‌تواند لكه‌ها را بكند و ببرد. می‌توانید با جوش شیرین خمیر دست ساز خانگی تهیه كنید ولی اگر خمیردندانی كه «سدیم بی‌كربنات» دارد بخرید، احتمالا نتیجه بهتری می‌گیرید. مطالعات نشان داده مسواك زدن با محصولات حاوی جوش شیرین، در گذر زمان می‌تواند لكه‌ها را ببرد.

آب اكسیژنه

آب اكسیژنه یا هیدروژن پیراكسید یكی از موادی است كه در اغلب سفید كننده‌های خانگی وجود دارد؛ و واقعا می‌تواند رنگ دندان را عوض كند. یك تحقیق نشان داده، استفاده از ژلی كه هیدروژن پراكسید 6 درصد دارد، بعد از 2 هفته تغییر مشهودی در رنگ دندان ایجاد می‌كند. بطری‌های ارزان آب اكسیژنه كه می‌توانید از داروخانه بخرید، معمولا رقیق‌تر از این هستند. و انجمن دندانپزشكی آمریكا می‌گوید، ‌غرغره كردن آن قبل از این كه باعث سفیدی دندان‌ها شود، سبب تحریك و آزار دیدن لثه خواهد شد.

سركه سیب

می گویند قبل از مسواك زدن،‌ سركه غرغره كنید تا به كشتن باكتری‌ها و بردن لكه‌ها كمك كند. می‌گویند با استفاده از آن، لبخند سفیدتر و زیباتری خواهید داشت. شرمنده، هیچ تحقیقی این ادعا را تایید نكرده است. سركه سیب می‌تواند سس سالاد شما را درخشان كند، اما انتظار نداشته باشید دندان‌های شما را هم درخشان سازد.

زردچوبه

این ادویه گرم و تند كه به خاطر طعم قوی اش معروف است، رنگ كننده طبیعی است و گمان بر این است كه خمیر زردچوبه می‌تواند دندان تیره شده را به سفید مرواریدی تغییر دهد؛ ‌اما خب، ‌هیچ تحقیق جدی در این باره انجام نشده كه این ادعا را تایید كند.

راههای طبیعی برای سفید كردن دندان/ مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

مراقب چیزی كه می‌خورید، باشید

یك كم پیشگیری، بهتر از كلی درمان است. خوراكی‌هایی از جمله «بری»ها و نوشیدنی‌های تیره رنگ مثل شاتوت، قهوه یا نوشابه می‌توانند به رنگ دندان آسیب بزنند اما لازم نیست به این دلیل، دست از خوردن آن‌ها بكشید. در خوردن این نوع خوراكی‌ها میانه‌روی كنید و بلافاصله بعد از مصرف، ‌دهان را با آب بشویید و به این ترتیب، احتمال این كه روی دندان اثر بگذارند، كم می‌شود. اگر می‌خواهید مسواك بزنید، باید نیم ساعت صبر كنید.

سیگار كشیدن یا جویدن تنباكو هم می‌تواند روی دندان‌ها لكه بیندازد. این هم یك دلیل دیگر برای ترك سیگار.

loading...
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Copyright Saison.ir © 2015 - Allrights Reserved. سایسون