خانه » آموزش ها » آموزش سبز کردن عدس برای سبزه سفره هفت سین

آموزش سبز کردن عدس برای سبزه سفره هفت سین

آموزش سبز کردن عدس برای سبزه سفره هفت سین

آموزش سبز کردن عدس برای سبزه سفره هفت سین

برای شما عزیزان در این بخش آموزش سایسون سبز کردن عدس برای سفره عید را آموزش میدهیم.

 

۱- حدوداً ۱۵-۱۸ روز قبل از عید داخل کاسه مقداری عدس ریخته و با آب پر می‌کنیم و می گذاریم چند روز در دمای اتاق بماند. عدس معمولا آب را به خود جذب می‌کند. گاهی‌ کنترل می‌کنیم و اگر آب عدس کشیده شده بود باز هم به آن آب اضافه می‌کنیم و می گذاریم تا عدس‌ها جوانه بزنند(گندم یا عدس داخل آب جوانه نمیزند. فقط باید کاملا خیس بخورند.)

 

۲- وقتی عدس های خیس خورده را لای دستمال نم دار منتقل کنیم شروع به جوانه زدن می کنند. بهتر هست که آب عدس را هر روز عوض کنیم چون ترشیده و کف می‌کند.

 

۳- بعد از آن که عدس‌هایتان کمی‌ جوانه زدند آنها را آبکش کرده و در ظرفهای مورد نظر ریخته و روی آنها را با دستمال حوله ی پوشانده و روی آن‌ها آب بپاشید و کنار پنجره جای که نه سرد و نه زیاد گرم هست می گذاریم تا رشد کنند.

 

۴- توجه داشته باشید هر روز باید عدس‌ها را خیس کرده و آب اضافه آنها را بیرون ریخت. و حتما دستمال رویی را مرطوب نگهدارید. هیچوقت عدس‌هایتان را به صورت لایه نازک در ظرفتان نریزید. بهتر هست که کمی‌ به صورت گنبدی شکل در آورید.

 

۵- بعد از آن که جوانه ها مقداری رشد کرده و کمی‌ سبز شد می توانید دستمال روی آن هارا برداشته و به آب دادن عدس‌ها ادامه دهید و مطمئن باشین که نور طبیعی به آنها بخورد و حتما ظرفتان را گاهی‌ بچرخانید تا سبزه‌ها به صورت کج به طرف نور رشد نکنند.

loading...
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

Copyright Saison.ir © 2015 - Allrights Reserved. سایسون